piątek, 17 stycznia 2014

Konferencja: Kraków dla wszystkich? Miejskie polityki antydyskryminacyjne w praktyce

Konferencja jest podsumowaniem projektu „Monitoring działań podejmowanych przez samorząd Krakowa w zakresie planowania polityki społecznej oraz budżetu pod kątem przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy”, realizowanego przez Krakowską Sieć Antydyskryminacyjną od 2012 roku dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego.

Celem konferencji jest:
-podsumowanie dwuletniego projektu – prezentacja wniosków i rekomendacji sformułowanych na podstawie monitoringu działań podejmowanych przez samorząd Krakowa w zakresie planowania polityki społecznej oraz budżetu pod kątem przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy;
-zainicjowanie dyskusji – z Państwa udziałem – na temat możliwości wprowadzenia w Krakowie kompleksowej i horyzontalnej polityki antydyskryminacyjnej, służącej wszystkim grupom znajdującym się w nieuprzywilejowanej sytuacji społecznej.

Program konferencji:
http://www.autonomia.org.pl/doc/program_Krakow_dla_wszystkich.pdf

kiedy:
23 i 24 I

gdzie:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
ul. Rajska 1

więcej informacji:
http://www.autonomia.org.pl/index.php?id=aktualnosci&ajdi=99
https://www.facebook.com/events/1446043632291013/









źródło:
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/1526997_10151945963033382_1970556583_n.jpg

2 komentarze:

  1. Bardzo udana konferencja. Docenić należy trafny dobór gości i poruszenie bardzo ważnego tematu, jakim jest planowanie polityki społecznej. Na minus ocenić mogę jedynie to, że organizatorzy nie poradzili sobie z rozplanowaniem wydarzenia w czasie i niestety wyniknęły z tego pewne opóźnienia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa konferencja. W związku z moim coraz większym zainteresowaniem polityką antydyskryminacyjną jestem zadowolona z udziału w tym wydarzeniu. Zaproszeni goście swoimi wypowiedziami przyciągali uwagę wszystkich słuchaczy. Najlepiej słuchało mi się dra Grzegorza Krawca, który jest Głównym specjalistą w Biurze Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach. Dr Krawiec nakreślił ogólną sytuację dyskryminacji i sposoby jej przeciwdziałania. Bardzo dobre wrażenie wywarła na mnie pani Magdalena Korona, prowadząca konferencję i czuwająca nad jej przebiegiem. Nie znam nazwiska pani, która prowadziła równoległy przekład na język migowy, niemniej jestem pod wrażeniem jej sprawności, ponieważ konferencja trwała dość długo.
    Konferencja odbywała się w małej sali na parterze biblioteki, a publiczność liczyła ok. 70 osób. Nie było to zbyt komfortowe rozwiązanie, był problem z zawieszeniem odzienia wierzchniego a poza tym ciężko było wysiedzieć spokojnie na bardzo niewygodnych krzesłach. W kwestii merytorycznej ogromny plus, natomiast kwestie techniczne niestety na minus.

    OdpowiedzUsuń